Noc filosofie v Praze – Survival kit

Tip č. 1: Plánujte!

Předem si stáhněte program noci filosofie (zde) a naplánuje si svůj průchod Nocí podle toho, zda vás nejvíc zajímá politická filosofie, bioetika, filosofická reflexe umění, komentáře k filmům, „Moc obrazů“, „Zvíře“ či „Konec člověka & konec světa“. K čemuž vám by vám mělo dopomoci barevné odlišení podtémat.

Tip č. 2. Užijte si obě místa!

Program Noci probíhá zároveň na Filosofické fakultě a ve Veletržním paláci, mezi nimiž je to jen 7 minut tramvají. Nejezděte jako blázni tam a zpět, ale nebojte se přesunů ani po půlnoci: pražský Dopravní podnik zajistil přímé noční tramvaje mezi Filozofickou fakultou a Veletržním palácem každých 15 minut!

Tip č. 3: Ptejte se!

Neváhejte se s důvěrou obrátit na naše dobrovolníky a dobrovolnice, které poznáte podle trička s logem 1. Noci filosofie, kteří vám pomohou s orientací v budovách Fakulty i Veletržního paláce a doporučí vám to nejlepší z právě probíhajícího programu dle vašich zájmů a okamžité nálady.

Tip č. 4: Nezoufejte!

Pokud se nedostanete na některou z přednášek či debat těch nejslavnějších hostů, nepropadejte malomyslnosti! Každou půlhodinu začíná minimálně deset paralelních akcí a  bude-li jedna z místností již vytížená na maximum své kapacity, nebojte se objevovat, co se děje vedle. Naši dobrovolníci a dobrovolnice vám rádi doporučí alternativní nabídku z našeho bohatého programu.

Tip č. 5: Nebojte se zkratky (FR/CZ)!

S ohledem na mezinárodní charakter tohoto setkání se pražská Noc filosofie uskuteční ve třech jazycích – angličtině, češtině a francouzštině. Zkratka (FR/CZ) znamená, že francouzští hosté mluvící svým rodným jazykem budou simultánně tlumočeni do češtiny a jejich čeští kolegové mluvící česky budou tlumočeni do francouzštiny, takže budou všichni všemu rozumět!

Tip č. 6: Vracejte sluchátka!

Při vstupu do Studia hrdinů (Veletržní palác), Auly a místnosti č. 200 (FF UK) dostane každý z vás buďto sluchátka pro simultánní překlad, nebo kartičku s nápisem „Vstup bez sluchátek“. Při vašem odchodu pak od vás naši dobrovolníci vyberou buďto sluchátka, nebo kartičku! To je nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak sluchátka rozdávat a vybírat, a nemusíme tak po vás chtít podpisy, občanky, ani jiné doklady.

Tip č. 7: Posilněte se předem!

Na obou místech je zajištěno občerstvení (Café Jedna ve Veletržním paláci a Bistro Máta na FF UK), avšak vzhledem k očekávanému počtu návštěvníků lze očekávat dlouhé fronty. Pořádně se proto najezte předem, nebo si na cestu přibalte svačinu, ať vám kručení v žaludku nepřekazí čirou radost z promýšlení současných filosofických, politických, estetických a etických problémů.

Tip č. 8: vydržte s námi až do rána!

Jedny z nejlepších přednášek, komentovaných projekcí a vášnivých debat jsou pro vás nachystány po půlnoci. Káva poteče proudem, takže se nechte spolu s námi inspirovat asociací mezi obrazem filosofů jako nočních tvorů a nespavostí motivovanou promýšlením tzv. posledních otázek člověka. Čeká vás za to s úderem jedné ranní odměna v podobě přípitku červeným vínem, darovaným Francouzským kulturním institutem! Přípitek se na FF UK uskuteční v předsálí Červené studovny, ve Veletržním paláci vám poradí naši dobrovolníci-koordinátoři!Citer ce billet
Ondrej Svec (2016, 16 juin). Noc filosofie v Praze – Survival kit. 1. Noc Filozofie - Praha 2016. Consulté le 30 mai 2024, à l’adresse https://doi.org/10.58079/scku